Únor 2009

24.2 09

24. února 2009 v 17:00 | Klárka:) |  Klárky Deník
Ahojky:)
Omlouvám se že jsem se dlouho neozvala..
Tak jak se máte? /zejména ty aničko?:) / co škola a tak?

Teď jsem marod, v pátek jsem byla na horách, a asi jsem tam přistydla,a tak se léčím v posteli.. už je mi ale fajn:)

Jinak ve čtvtrek odjíždíme s Miláčkem, Terkou a Jindrou na prodlouženej víkend na hory..takže tu taky nebudu..:) už se moc těším..
Budeme spinkat→tady→ www.antosovi.eu/

A co vy? jezdíte lyžovat?

Tak se mějte zatím papec:)

Třináctiletý britský školák se stal otcem

13. února 2009 v 14:12 | Klárka |  Všeobecně
Kliknutím obrázek zavřete.
Dítě porodila patnáctiletá dívka
Ve Velké Británii se stal otcem teprve třináctiletý školák. Alfie Patten, který podle vzrůstu vypadá ještě mladší, před novináři prohlásil, že bude své dceři dobrým otcem.


Chlapcova dcera se jmenuje Maisie Roxanne. Porodila ji Pattenova patnáctiletá přítelkyně Chantelle Steadmanová ve městě Eastbourne.
Hoch, který měří zhruba jen metr a dvacet centimetrů a vypadá mladší, než ve skutečnosti je, novinářům řekl: "Myslel jsem si, že by bylo dobré mít dítě." Přiznal však, že na spoustu věcí přitom nemyslel, včetně finanční zátěže. "Kapesné nedostávám. Táta mi občas dá deset liber," poznamenal.
Milenecký pár se zdráhal rodičům o těhotenství Chantelle povědět. První si ho všimla matka dívky. "Chtěli jsme dítě, ale báli jsme se reakcí lidí," řekl Patten.


Zajímá mně váš názor? co si o tom myslíte? Podle mě je to už docela dost extrém:D

Chlapec zemřel radostí z dárků

13. února 2009 v 13:26 Něco pro holky:)
S dárky si nemusíte lámat hlavu, když koupíte poukázku
Dárky udělaly chlapci takovou radost, že ji jeho tělo nedokázalo ustát. Ilustrační foto


Dvanáctiletý Martin Glazier-Macrae z Velké Británie zkolaboval a zemřel. Mohl za to astmatický záchvat, který způsobil silný infarkt. Za tragickou událostí stála chlapcova obrovská radost z narozeninových dárků, které dostal od svého otce. Po chvíli zemřel hoch přímo v otcově náruči.
Celý článek

Jak se za jeden den vyhrabat z chřipky

9. února 2009 v 21:57 | Klárka |  Životní situace

Jak se za jeden den vyhrabat z chřipky


1.Napustˇsi vanu a přidej bylinné oleje(Mátový nebo Eukalyptový).
2.Uvař si čaj a přidej do něj hodně medu a ještě horký ho vypij.
3.Sněz hodně vitamínů(pomeranče,jahody,grep...).
4.Dej si Paralen nebo Ibuprofen(snížují teplotu a bolest hlavy).
5.Zkus se pod peřinou vypotit.
6.Pokud máš při nemoci nepříjemně rozpraskané rty,namaž si je na noc medem-100%pomůže
7.Namaž si tělo alpou nebo bylinný krémem.


Nejlepší kamarádka

9. února 2009 v 21:46 | Klárka |  Něco pro holky:)
Nejlepší kamarádka
Když jsi se svou nejlepší kamarádkou,neuvěřitelně se změníš.Spolu máte odvahu dělat věci,které
byste jedna bez druhé nikdy neudělaly.
Je nejen tvou nejlepší modní poradkyni,ale i osobou,která tě nejvíc pobaví,je člověkem,
kterému svěřuješ svá největší tajemství.Když jste spolu,vše se zdá být bez ohledu na to,zda jste zrovna na diskotéce nebo jen na nákupech v supermarketu.
Pravidla nejlepších kamarádek pro harmonické přátelství:
 • Být si vždy vzájemně oporou-nezodpovědné chování,jako např.nezvedání telefonu.
 • Svoboda být sama sebou-at už jsi smutná a tichá nebo štastná a rozdováděná.
 • Nikdy neflirtuj s jejím přítelem-jedná se o chování,které může otřást samotnými základy přátelství.
 • Slib mi,že to nikomu neřekneš-podělit se s kamarádkou o informace je zážitek,který mezi vámi vytváří velmi silné pouto.
Aby bylo kamarádství skutečně vyjmečné,musí do něj každá z vás vložit něco ze sebe.
Každá dívka má svou něžnou i divokou stránku.

Dohromady tvoří dokonalý tým a mohou dělat vše,po čem touží.

předmenstruační syndrom

9. února 2009 v 21:26 | Klárka |  Životní situace
Předmenstruační syndrom(PMS)je společné pojmenování pro soubor tělesných a emočních
symptomů a příznaků v chování,které se objevují 2 týdny před menstruací,tedy jinak
řečeno v období mezi ovulací a menstruačním krvácením.
K PMS syndromu se počítá více než 150 symptomů,mezi nejběžnější příznaky patří:
 • Křeče v podbřišku
 • Citlivost prsou
 • Únava
 • Nadýmaní
 • Zvýšená chut k jídlu
 • Bolesti hlavy
 • Náladovost
 • Podrážděnost
 • Agresivní chování
 • Úzkost
 • Deprese
 • Nevraživost
 • Změna sexuální touhy

Recepty na POHODU

8. února 2009 v 21:05 | Klárka |  Životní situace

Recepty na pohodu

Šťastná můžete být skoro 24 hodin denně! Stačí se obrnit pohodou, kterou vám ani nejškodolibější hnusák neotřese.
Že máte jíst zdravě a občas rozhýbat šunky, pro vás není žádnou novinkou už pěkně dlouho. Moc dobře víte, co musíte dělat, aby vám v zádech nelupalo, žaludek netlačil, páteř neúpěla a nehty se nelámaly. Jak aktivně ale makáte na tom, aby vás nebolela duše? Vaše citová odolnost má pro váš život stejnou důležitost jako zdravá páteř, přesto vám na ni žádný lékař lázně nepředepíše. Proto jsme tu my a vystavíme vám recepty na dobrou pohodu. Pokud se podle nich zařídíte, založí se vám v hlavě sklad příznivé energie, která vám pomůže v klidu čelit všem úskalím, na něž dřív nebo později narazíte. "Vždycky jsem se snažila žít zdravě. Plavala jsem, hrála tenis. Jedla jsem samé saláty, ovoce a cereálie, k dortům se obracela zády. Že bych se ale cítila nějak skvěle, to říct nemůžu," vzpomíná pětadvacetiletá recepční Blanka. "Byla jsem pořád podrážděná, a když mě vyhodili z práce, složila jsem se. Plynule mě pak opustil přítel, ten syčákl! Dva roky jsem za něho platila nájem! V tu chvíli jsem si uvědomila, že se musím sebrat, nebo skončím na práškách. Psychicky se obrnit. Hodila jsem na papír, co pro sebe musím udělat, a naplánovala si, jak to stihnout za půl roku. Hned jsem se cítila líp, a když se mi většina těch věcí opravdu podařila, hrozně mě to nakoplo! Přestala jsem také úzkostlivě dbát na zdravý životní styl a užívala si svobody." A tady někde začíná naše bezprášková cosmo terapie! Čtěte svůj předpis!


Objevte své lepší já


Jak to provedete: Až budete mít chvíli jen pro sebe, zalezte si někam, kde vás nikdo nevypátrá. A představte si, jaká byste chtěla být za dva roky. Ať je tahle představa co nejvíc reálná! Nemilosrdně zaplašte fantazie na téma, že jste vyhrála sto milionů ve sportce, vypadáte jako Angelina Jolie a právě plujete na vlastní jachtě po boku Brada Pitta. Soustřeďte se spíš na vlastnosti a vysněte si své druhé, lepší já. Vidíte se? Jste milejší, rozumnější, uvolněná. Nebojte se zajít do detailů, jde přece o vás samotnou. Až před vás později žuchne nějaký problém a vám bude do breku, zhluboka se nadechněte a vylovte z paměti svou vizi. Když budete trénovat, stane se tahle představa trvalým zdrojem vaší pohody. Potvrzuje to i šestadvacetiletá učitelka Ivana, které se blíží zářijový nástup do proslulé karlínské základky: "Občas mě nějaká třída pěkně vytočí a já mám pak slabých deset minut, abych se v kabinetu uklidnila. Naučila jsem se brát ty své pubertální záškodníky s nadhledem."

Sebevědomí na nule

8. února 2009 v 21:03 | Klárka |  Něco pro holky:)

Sebevědomí na nule...Určitě to znáš - všichni ostatní jsou lepší, úspěšnější, hezčí.... Jen ty jsi podědila ty nejhorší vlastnosti na světě! Kdo by si tohle nemyslel? Kdo by se měl rád? Bohužel je to v dnešní době jen minimum dívek - a to je špatně!

1. KAŽDÁ JSME JINÁ!
Možná si často říkáš: "Moje kámoška má mnohem lepší vlasy a mnohem menší zadek!" ale uvědom si, že každá jsme jiná. Kdyby se tvoje přání vyplnilo, pak byste byli svým způsobem obě stejné - dám krk na to, že obě dvě byste zase prahli po kulatějších prsou jako má vaše spolužačka Aneta, nebo po hezčích bělejších zubech jako má Nicole Kidman. Jenže takhle to nefunguje! Představ si vedle sebe dva sexy kluky. Nemůžeš se ale rozhodnout, který se ti líbí víc. Dozvíš se, že jeden má rád brunetky s plnějšími křivkami, druhý kluk má rád blondýnky s pevnějším zadečekem. A kdybyste všichni holky byli stejné a ničím zvláštním byste nevynikali, pak by i tihle kluci museli mít stejný vkus a lidstvo by vymřelo :-D Každému klukovi se nelíbí dokonalé dívky - vždyť takové na světě ani nejsou! Každá má svoje chybičky, které třeba ty přehlížíš a ostatní si zase myslí, že je musí všichni vidět.
Co dělat: Vezmi si papír a tužku a na ně napiš do sloupečku všechny věci, které se ti na tobě líbí a které obdivuješ. Na další stranu papíru napiš to samé o kámošce, s tou vyjímkou, že to bude pravý opak - vlastnosti, které na ní nesnášíš - jak na jejím vzhledu, tak povaze. A teď si to celé ještě jednou přečti - na tvoje záporné vlastnosti a na její kladné zapomeň a soustřeď se jen na ty, které máš na papíře. Je to lepší?

2. KAŽDÁ MÁ SVOJI OSOBNOST!
Tím, že jsme každá jiná máme taky uvnitř v sobě něco vyjímečného, co nikdo jiný na celém světě nemá - tím si buď jistá. Pojďme na okamžik do filosofie - co tě dělá tím samým člověkem, kterým jsi a budeš až do konce života? Nelam si s tím moc hlavu a jednoduše řekni že "jsi to postě ty". Jsi jedinečná a vyjímečná, stejně jako všichni ostatní. I když jsi pořád člověk, jako tvoje kámoška, máš úplně jiný kouzlo osobnosti, kouzlo, které ostatní třeba obdivují.
Co dělat: I když se ti nelíbí tvůlj velký nos, chlub se třeba sexy rty. Když se ti nelíbí jizva na obličeji, řekni si, že mnohem více vynikají tvoje pozorné a moudré oči. A nevzdávej to předem typu "Na mě nic hezkého není". Schválně se zeptej kámošek, co na tobě obdivují a pak ti bude mnohem lépe!
3. NIKDO NENÍ DOKONALÝ!
Pamatuj, že se nemáš nikdy s nikým srovnávat, jednoduše proto, že je každý jiný. A už vůbec ne s nějakými "dokonalými princeznami" jako jsou některé modelky. Ale co z toho, že jsou hezké, "dokonalé" a úspěšné? To, že v jednom kuse drží hladovku, chodí na liposukce, mají kolagenové rty a zvětšené poprsí, nemluvě o úpravě fotografií na počítači - to nikdo nevidí? Ale měli by! A navíc si představ, že by ses třeba zítra ve škole ukázala v podobě nějaké slavné a krásné modelky - dejme tomu Kate Moss. Čekej na reakce spolužáků a představ si, co by asi říkali. Určitě ne něco jako "tobě to dneska sluší". Po chodně bys jistě slyšela podobné věci jako "další namyšlená fiflena" a podobně. Proč? Proto, že slavné modelky nezapadají až tak dobře do "našeho obyčejného světa", kde lidé vypadají přirozeně, mají přorozené sny a přání a žijí normální a obyčejný život.
Co dělat: Vykašlat se na všechny komplexy, protože možná to, co se nám na sobě nelíbí může klukům či přátelům připadat naprosto k sežrání a tvoje chyby i tvoje kladné vlastnosti tě dělají tím člověkem, jakým jsi ve skutečnosti!

Nehádej se!

8. února 2009 v 20:48 | Klárka |  Životní situace
Nehádej se


Hádky jsou zrádná věc a většinou se jimi nic nevyřeší-spíše naopak.Člověk je v tu chvíli psychicky
nevyrovnaný a snadno řekne věci,kterého v normální situaci ani nenapadnou.
Většinou to dopadá,tak,že spor uvázne na mrtvém bodě a všichni jeho"účastníci"spolu ještě
několik dní nemluví.Každý má pocit,že je v právu a že omluvit by se měl ten druhý.
Jasně,že jinak budeš řešit konflikt s kamarádkou,jinak s rodiči a jinak s učitelem.

Nikdo tě nesmí urážet:
Jsi dospělý člověk.Máš svoji hrdost a nikdo tě nesmí shazovat a bezdůvodně obvinovat.
Pokud to dělá,pak je vina na jeho straně.Nenech si všechno líbit.

Zachovej klid:
Někdy je to hrozně těžké,emoce s tebou mávají ode zdi ke zdi a ty máš být klidná?
Zkus následující triky:
 • Zavři oči a zhluboka se nadechni nebo si vzpomen na něco hodně legračního,co jsi zažila.
 • Snaž se mluvit pomalu a zřetelně-pokud křičí tvůj protivník,klidným hlasem ho požádej,
  jestli by mohl přestal křičet.
 • Když to nezabere,řekni,že se s ním nehodláš bavit do té doby,dokud se neuklidní.
Ber to s nahledem:
Taková zbytečná hádka ti nemusí pokazit celý den.
Vždycky to ber tak,že je na světě několik důležitých věcí.Nejdůležitější jsi ty sama,pak rodina,
přátelé,škola,práce.Křičí na tebe máma kvůli tomu,že jsi jí poslední dobou s ničím nepomohla?
Úsměj se na ni,řekni,"Promin"a umyj nádobí(aby se neřeklo:D).

Jak vést děti,aby se v životě prosadily

8. února 2009 v 20:44 | Klárka |  Životní situace
Chcete, aby se vaše dítě umělo prosadit, bylo zdravě sebevědomé, ale zase ne bezohledné?Čtyři klíče k dětskému sebevědomí

1 Je součástí společnosti

Cítí, že je důležitým a nepostradatelným článkem rodiny a kolektivu. Získává tak pocit bezpečí a nebojí se sdílet své pocity a názory s ostatními. Jeho fantazie, sny a přání se mění s pochopením vlastní identity.

Naznačte svou náklonnost prostřednictvím fyzického kontaktu. Každý má potřebu doteku a láskyplného objetí, pokud nemá strach díky špatným zkušenostem.
• Věnujte mu svůj čas a mějte společné zážitky.
• Naučte se naslouchat jeho starostem i pocitům. Dejte mu prostor k vyprávění.
Pokud vám něčím udělá radost, oceňte to nějakou drobností. Uvařte jeho oblíbené jídlo, kupte oblíbený časopis, apod.
• Snažte se vytvářet příležitosti, u kterých se sejde a zapojí celá rodina.
Jasně stanovte povinnosti a úkoly, které má kdo na starosti.
Důvěřujte si navzájem
"Nejdůležitější ze všeho je důvěra. Ta se mezi dětmi a klíčovými osobami v rodině tvoří postupně a výrazně ovlivňuje veškeré další vztahy v dospělém věku." podotýká MUDr. Jana Shmidtová. Vede ke zdravému sebevědomí dítěte. Pokud je nespokojený v rodinných vztazích, může se nechat negativně ovlivňovat svými vrstevníky. (Šikana, týrání zvířat, drogy...) Děti totiž snadno podléhají autoritám, pokud to doma "nefunguje!"

Článek který jsem psala loni+ co si myslím teď:)

8. února 2009 v 19:41 | Klárka |  Klárka
Tak tohle jsem vyplňovala někdy začátkem roku 2008:) teď pod to vždycky napíšu, jak to vidím teď:)


Co pro mě znamená??
rodina:Rodina.. anglicky FAMILY což vlastně znamená Father and Mother I Love You..
Rodina je něco co se nedá vyjádřit slovy, člověk by bez rodiny nebyl nic..Jsou to človíčkové, kteří tě vyslechnou, poradí, podrží, mají tě rádi takovou jaká jsi, a vlastně.. vždyt bez nich bychom tu ani nebyli.. Vim že i já jsem na ně občas dost hnusná, a vadí mi jak mě pořád kontrolují. ale věřte mi že oni to myslí dobře.. já asi nebudu jiná:)
------
Nemám k tomu co napsat:) Lidé se schází a rozchází.. ale my už nikdy nebudeme jiní..
přátelé:
Jak by řekl Albert Enstein : Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš. Já jsem ráda že mám takové přátele na které se mohu spolehnout, a vím že kdyby se stalo cokoli tak budou vždy při mně.
"NENÍ UMĚNÍ MÍT MILIONY PŘÁTEL, ALE MÍT PŘÍTELE, CO SE ZA VÁS BUDE HRDĚ HLÁSIT."
------
Poslední dobou na kamarády nemám moc času, trochu mě to mrzí,ale doufám že jsem hlavně toho jednoho človíčka neztratila..:) stejně pro mě moc znamená.. Bez přátel je čověk jak bez srdce, takže všem doporučuji mít dobrého,a upřímného, pravého přítele..

Jak se zbavit BLBÉ nálady?

8. února 2009 v 19:15 | Klárka |  Životní situace

Jak se zbavit "blbé" nálady


Nevíte, kde se vzala, skočila na vás bez zřejmého důvodu a je tu. Špatná nálada. V současnosti, kdy je trendy být pozitivní a v pohodě, se utrápený výraz nenosí. Takže co s ní?
Máme dvě možnosti. Buď si svou špatnou náladu pěkně užijeme, nebo se ji budeme snažit změnit. V prvním případě je nutné informovat o svém stavu okolí a někam "zalézt", doslovně nebo obrazně. Pokud ostatní vědí, jak jste na tom, intuitivně vám dají pokoj, vy je na oplátku nebude prudit a pěkně počkáte, až vás to přejde. Druhý přístup je aktivní a většině z nás asi bližší. Zbavit se špatné nálady co nejdřív!
I když se tváří jako blesk z čistého nebe, má každá "blbá" nálada své důvody. Jestli ta vaše trvá déle než den dva, měli byste se začít po té příčině pídit. Partnerské vztahy, práce, nesplněná očekávání, nespokojenost se sebou samým, zdánlivě neškodná poznámka kolegy...a kromě toho hormony, počasí, děti, psi. Je toho dost.
Příčinu jste našli, odstranit ji chvíli potrvá, ale vy už máte svého stavu plné zuby. Dobře víme, že oblíbení pomocníci - alkohol, čokoláda a sladkosti - pomůžou jen na chvíli a nakonec vám přinesou spíš výčitky svědomí než úlevu.
Zkuste se pozitivně vyladit sami:
Je těžké vydržet to celý den, s trochou disciplíny to zvládnete. Změňte vědomě mimiku a držení těla. Uvolněte se, narovnejte, kontrolujte výraz obličeje. Vaše tělo začne vysílat signály dobré nálady, ty se odrazí od okolí a budou zpětně působit i na vás.
Jak se zbavit špatné nálady?
 • Dejte si krátkou pauzu. Soustřeďte se na pomalé a uvolněné dýchání. Jestli máte čas, pomůže i relaxační koupel a masáž.
 • Myslete na něco hezkého. Najděte ve svém životě pozitivní okamžik a soustřeďte své myšlenky na něj. Nedá vám pak moc práce zjistit, že vaše zdravá rodina je opravdu důležitější než protivný kolega.
 • Hýbejte se! Vyměňte černé myšlenky za fyzickou námahu. Vytlačí je z hlavy a vaše rozhýbané tělo vám bezplatně vyplaví legální "drogy" štěstí. Pohyb uvolní svalové napětí a nebudete v " křeči".
 • Najděte si něco zábavného, co na vás působí pozitivně. Pro někoho to jsou filmy pro pamětníky, někdo dá přednost bláznivým komediím, hudbě nebo veselé knížce.
 • Srovnejte si v hlavě, co se vám vlastně děje a porovnejte to s tím, čím procházejí ostatní. Určitě ve svém okolí najdete někoho, s kým byste neměnila ani za nic. Říká se, že cizí neštěstí potěší. Není to hezké, ale funguje to.

  Udělejte něco prospěšného. Blbá nálada je možná důsledek nespokojenosti se sebou samým. Ukliďte sklep, upečte dort, vymalujte nebo opravte konečně tu motorku po tátovi. Pohled na hotovou práci přináší uspokojení.
  Udělejte si radost a kupte si něco hezkého. Na sebe, pro sebe, do bytu, do práce. Hezké věci na nás působí pozitivně.
 • Proberte to s kamarádkou. "Vykecejte" se z toho. Tohle umění je ženám naštěstí vlastní, a i když je muži opovrhované, nám skýtá úžasný ventil.

  Přestaňte hledat chybu v druhých a nikdy nezkoušejte přenést svou špatnou náladu na ostatní. Možná by se vám na chvíli ulevilo, ale vrátila by se. Jako bumerang.
  Zdroj:Azzy

Electric World from my window

5. února 2009 v 17:22 | Klárka |  Obrázky

Fotečka z mého okna.. teda jen pokud se hodně nakloním vlevo:)