Březen 2009

Brim VI.

25. března 2009 v 18:40 | Klárka |  Brim


Štěstí

25. března 2009 v 18:38 | Klárka |  Životní situace

Kdy se cítíme šťastní?

"Ti jsou šťastní," řekneme s uznáním, když vidíme maminku, která zdvihá své dítě, které se na ni směje. Nebo když vidíme zamilovanou dvojici v parku, jak se drží za ruce, smějí se na sebe a něco z nich vyzařuje.

Co se týče štěstí, přejeme ho svým přátelům i sobě samým. Přejeme tak u příležitosti svatby, narozenin či nového roku. Štěstí přejeme tomu, kdo odjíždí na dalekou cestu nebo když odchází na důležitý pracovní pohovor, . . . . . .. Zkrátka člověk touží být nejen šťastný sám, ale záleží mu i na štěstí druhých. Pozná se však, kdy je člověk šťastný?


Co je to štěstí?


Muška jenom zlatá. Kanárek ve zlaté kleci. Otevřeš-li dvířka, uletí ti. Každý si ho vykládáme jinak. Už v dávné době ho zkusil definovat vážený filosof Aristoteles. Ten hovoří o štěstí jako o nejvyšší blaženosti(eudaimonía). Ale nebyl by to Aristoteles, kdyby hned nedovysvětlil pojem blaženost. Mohl by vzniknout mylný dojem, že jde o blaho, které člověk prožívá, když se dobře nají, napije nebo vyhraje v loterii. Častokrát se setkáváme s tím, že to ke štěstí nestačí.

Mnohé východní filozofie i moderní psychologie přicházejí s jiným názorem. Tvrdí, že štěstí má v sobě každý z nás. Člověk ho musí údajně jen umět objevit. Ke stejnému závěru došla i vědecká studie, jejíž autoři souhlasí s tím, že lidé, kteří ve štěstí pevně věří, prožijí plnohodnotný šťastný život. Člověk jako takový se nerodí šťastný nebo nešťastný, ale podobu svého života si pak sám volí. "Jen my sami si můžeme tvořit a vylepšovat dobrou budoucnost během celého života,..
Pro pocit štěstí je totiž důležité, jak se daný člověk dívá na svět a život - obecně i osobně. Těžko bychom mohli očekávat, že člověk, kterému o nic nejde, který nemá pro co žít a žije " planě", je šťastným člověkem.


Lze charakterizovat šťastného člověka různě:
ukazuje se, že lidé s extravertními rysy ( společenštější, veselejší, . . . ) jsou šťastnější nežli introverti( zahloubaní do sebe, samotáři, . . . )

 • šťastný je člověk, který se dobře dovede vyrovnat se změnami, s nimiž se v životě setkává: bojovat s překážkami a zvládat obtíže
 • pro pocit štěstí je podstatně důležité, jak se dívá na život a na svět(pesimisté x optimisté)
 • šťastný je ten, kdo je něčím zaujat, kdo je pro něco zapálen ( od pěstování žlutých růží, sbírání známek, přírodou, sportem, . . . . . . ) a vyplývá to z jeho nitra, rozhodl se pro to sám
 • na pocit štěstí mají vliv i další skutečnosti - peníze, zdraví, věk, pohlaví, rodinný stav, vzdělání, víra - některé lze ovlivnit jiné nikoli  Jak šťastní jsou mladí, zdraví, úspěšní


  Jak je tomu s obecnějšími charakteristikami lidí, jako je věk, pohlaví, inteligence a tak podobně? Bylo zjištěno, že věk a pohlaví nemají na pocit štěstí zásadní vliv. Co se týče zdraví, jak by se na první pohled zdálo, zdravý člověk by měl být šťastnější než nemocný.Cítí-li se člověk zdráv, je to jeho vnitřní pocit, dokáže to velmi ovlivnit jeho pocity štěstí. Ptáme-li se na souvislost se vzděláním, jeho vliv na štěstí také není nijak významný. Zajímavou otázku nabízí peníze. Peníze na pocit štěstí mají vliv, ale jen do určité míry. Situace, kdy dojde ke zvýšení jmění či příjmu, působí chvíli pozitivně na pocit štěstí, avšak tento vliv rychle vyprchá. Důležitější roli, než je výše jmění, hraje poměr mezi tím, co člověk má, a tím, po čem touží. Hodně velkou paseku v našich pocitech štěstí dokáže udělat zejména porovnávání našeho majetku s cizím. " Neustále jsem se porovnávala s kolegyněmi v práci. Trápilo mě, že jezdí na luxusnější dovolenou nebo i jen to, že mají stále něco nového. Šťastná jsem se cítila jen tehdy, když jsem měla něco lepšího než ony,"svěřuje se asistentka Martina. Jestliže neustále porovnáváte sebe s jinými, pocity štěstí vás obcházejí širokým obloukem. A právě to, zda je člověk šťastný, nebo nešťastný má vliv na kvalitu jeho života.


  Já a mé štěstí


  Je všeobecně známo, že každému člověku stačí ke štěstí něco jiného. Proto bychom měli hledat věci, situace, lidi, …... . . . . . . vše, co nám dokáže vykouzlit úsměv na rtech a prožít příjemné pocity.

  Je to jednoduché. Zamyslete se nad tím, co vás například v posledním půl roce, týdnu, dni učinilo šťastnými. Ať už to byla květina od přítele, příjemně prožitý večer s kýmkoli, zvýšený plat, krásný účes, zvládnutí zkoušek,výborně uvařený oběd, zkrátka vše, co ve vás probudilo pocity štěstí. Napište si vše na papír a pak podle barometru štěstí, si je rozdělte do skupin. Na základě toho poznáte, co vám dokáže přinést pocit maximálního štěstí a co jen lehký úsměv na rtech. Budete-li to vědět, dokážete si své štěstí už řídit sami.


  Barometr štěstí

  1. " Jsem z toho v sedmém nebi."
  2. " Tohle mi vykouzlí úsměv na tváři."
  3. " Zahřeje mě to u srdce, ale do stropu skákat nebudu."
  4. " Tohle celkem ujde."
  5. " Nechává mě to celkem chladnou."


  Štěstí člověka posiluje a dává mu možnost naplno prožívat svůj život, a proto neztrácejme čas a i právě v tomto okamžiku udělejme něco, co nás či jiné učiní šťastnými.
 • zdroj

You Raise me UP mp3

11. března 2009 v 14:12 | Klárka |  Odkazy

ke stažení od westlife→ TADY

Brim V.

11. března 2009 v 14:06 | Klárka |  Brim

Nenech se tahat za NOS

11. března 2009 v 13:44 | Klárka |  Životní situace

Nenech se tahat za NOS!Lže ti někdo do očí naprosto s klidem? Pomlouvá tě za zády? Zapírá ti? Pak si přečti tenhle článek a nenech se tahat za nos! Uvidíš, že není nic špatného se na někoho zlobit, když to má důvod. Tak nebuď naivní!

Řeč těla
Lidé, kteří nemají čisté svědomí se sice můžou chovat přirozeně, ovšem nějaké faktory je můžou usvědčit. Co třeba nepřirozeně ztuhlé ruce tvé kámošky, která normálně gestikuluje? Nebo neklidný a nervózní kamarád, který se ti nemůže ani podívat do očí? Pak zbystři! A za další: Jestliže je ten, s kým mluvíš, normálně vohodě, mluví s tebou jakoby nic, ale je si až překvapivě jistý a přehání, pak bys měla dát pozor také.
Lidé lžou z různých důvodů. Možná je to taková ta "milosrdná lež", kdy ti ji někdo říká vyloženě pro tvé dobro. Ale jsou i lži, které dokáží pěkně zabolet. Nejde jen o to, abys na každém hledala nějaká nezvyklá a podezřelá gesta. Jde o to, abys poznala, když někdo bude lhát, bez ohledu na to, že bys to vyhledávala. Když je člověk nervózní, nemusí to hned znamenat, že lže - to si uvědom v každém případě. Stejně jako nemusí ztuhlé ruce znamenat zahýbání. Nehledej jako policejní pes. Ale zároveň nezbašti každou prkotinu!


Úžasná mladá zpěvačka:)

11. března 2009 v 13:04 | Klárka |  Všeobecně


Je vážně skvělá:)

ROZDÍLY:)

11. března 2009 v 13:01 | Klárka |  Všeobecně

JAK SE SPRCHUJEME:

ŽENA

Svlíkne si věci a rozdělí je do koše na prádlo zvlášť tmavé a světlé.
Jde do koupelny v župánku. Když po cestě do koupelny uvidí manžela, zahalí
všecho,co by mohlo být vidět Podívá se na to, co jí Pán Bůh nadělil. Hlavou jí proběhne, že by měla dělat víc lehsedů , noh zdvihů...Vytvaruje pahorky. Zapne sprchu.

Vydrhne si obličej něčím meruňkovým s drcenými kousky ( dámy
prominou)
Použije zvlášť žínku na obličej, ruce, nohy, houbu, širší houbu a pemzu. umyje si vlasy
jednou okurkovým a pak šalvějovým šampónem obohaceným 43 vitamíny. Umyje si
vlasy znovu aby se ujistila, že jsou OPRAVDU umyté. Dá si do vlasů
grapfruito-mátový kondicionér obohacený skutečnou vášní ovoce.
Spláchne kondicionér. Oholí si podpaždí a nohy. Vyleze z vany a stoupne si přímo na
kobereček v koupelně. Utře se ručníkem velikosti menšího státu.
Vystříká vanu přípravkem proti plísni.
Setře veškerá mokrá místa ve sprcháči. Vrátí se do
ložnice oblečená v župánku a ručníkem na hlavě.

MUŽ

Svlíkne se sedíce na kraji postele a nechá hadry jen tak pohozený. Do
koupelny
jde nahatej . Když na cestě do koupelny uvidí manželku, zahoupá dindonem a udělá
WOO WOO. Obdivuje se svému dindonovi a podrbe se na prdeli. Podívá se , co mu to
Pán Bůh nadělil za supr tělo. Zapne sprchu. Umyje si obličej .
Většinu času stráví omýváním dindona a prdele. Vytroubí si frňák do ruky a spláchne to
vodou.
Usere si a zasměje se , jak nahlas si prdnul. Umyje si vlasy.
Udělá si šamponový číro. Umyje si prdel a nechá ty chlupy jednoduše na mejdle.
Čůrá ...a čůrá ...a čůrá. Všechno spláchne, vyleze z vany mimo kobereček.
Utře si jenom prdel a předloktí . Nakreslí dindona na zrcadlo. Nakreslí kozy, aby se
cítil jako chlap .
Setřepe z dindona vodu. Pokud projde kolem manželky, zahoupá dindonem a udělá
znova WOO WOO.

Online Filmy

11. března 2009 v 12:59 | Klárka |  Odkazy
Pár stránek s Online filmíkama, kde koukám já..:) všechno je to zadara tak koukejte;)
Stačí si jen vybrat kategorii→ komedie, akční, horor, atd..:)