Červenec 2009

Výplody z mé fantazie.

20. července 2009 v 19:05 | Klárka |  Klárky Deník
Tak mě napadlo po dlouhé době napsat nějaký ten článeček.

Blog mi teď slouží spíš jako desky plné prázných folií, do kterých si občas něco vložím viz. články pod tímhle. .. resp. co mě zajímá a chtěla bych o tom i v budoucnosti vědět, si sem dám.:)
Nedávám sem už články jen kvuli návštěvnosti, např. pixelky, atd.. :)

Listovala jsem seznamem SB/ který jsem mimochodem dřív maximálně protřídila, prootže jsem věděla že nepotřebuji Sb které píší jen kecy typu: Achoj moje milované Sbčko, jak se máš? x) já sQvěle, tak napiš." a podobné kraviny.

Ze zbylých mi zbylo jen pár jedinců jako
a když jsem je teď projela, tak vidím jak se také mění.
Jen bych chtěla říct, že tyhle děvčata, byli nej na celým tom "blogaření" taky jim nešlo o komentáře,a blbá čísílka v návštěvnosti, ale psali si /a některé ještě píší/ pro sebe, pro to, aby když si to za nějakou dobu přečtou, mohli mít radost, smát se, že byli třeba dřív tak naivní, že je všechno jinak, nebo naopak že to byla krásná doba jejich života.. Já sama jsem hrdá na to že mám blog!!
Ty kraviny co mi tu dřív přibývali, stejně tak jako moje problémy s láskou, dřív jsem si myslela že je to to nejhorší co může být když vás někdo v 15 nechce,a ještě jste byla "nepolíbená" ale teď vím že když si člověk počká, všechno je pak mnohem krásnější, a až stejně tak jako já, potkáte člověka, na kterého vydržíte koukat celou noc,a dnem i nocí, ve štěstí i smutku, teplu i zimě, smíchu i neschodách víte že ho z celého srdce Milujete, je to, to nejkrásnější co vás může kdy potkat. Moc vám to přeju.:) Je to vážně skvělý pocit:)

Zpátky k blogu, koukám že z mých SB mi vlastně zbyla jen eva.elizabeth, která na blog občas něco hodí, ale už jsme se hrozně dlouho nekontaktovali,a dále jen Iťule , moje Ivča, kamarádka v dobrém i ve zlém, za kterou bych dala ruku do ohně. Ivi, i když jsem ti v poslední době možná něco kritizovala/viz. gaboš./ bylo to všechno jen pro tvé dobro. Záleží mi na tobě, a vím že když budeš třeba s někým jiným, a opravdu zažiješ ten pocit úplného zamilování, budeš šťastnější:-*
Mám tě moc ráda..a doufám že se budeme vídat i v 50 letech:)

Blog mám přibližně +- 2 roky.. a myslím že i když se to nezdá, trošku mi změnil život.. Díky němu jsem zjistila, že život který jsem si vysnila nezažiju přilepená na monitoru a s myší v ruce. Ten svět je venku, v tom občas hezkém a občas divném světě.

I když nás občas potkávají hrozné věci, budeme tu pořád, a my se i přes ty všechny nástrahy musíme přenést, a když máme toho kdo nám s "přelézáním" nástrah pomáhá, jde všechno jednodušeji..

Myslím že ten kdo má kupu kamarádu, a myslí že je nejoblíbenější, nejlepší, a nejuznávanější, má ten největší dar, mílí se.
Podle mě ten největší dar dostal ten, kdo má pravého kamaráda.
"Není umění mít miliony přátel, ale přítele co ti za to bude stát."

Važte si všichni čeho máte.. vždycky se můžete mít 100x hůř...
Proto všem přeji jen obyčejná přání, aby měli vždy postel na spaní, vanu na vykoupání, jídlo, pití,zázemí, rodinu a hlavně aby jste byli ZDRAVÍ, myslím že i když to tak teď většina lidí nevidí, je to to nejdůležitější..

Když chceš něco udělat, tak to udělej, třeba už nebudeš mít příležitost to zkusit... a hlavně se nikdy nevzdávej protože: Každý čin se zdá být zpočátku nemožný...

Mějte se
Vaše KlárkaVěkový rozdíl? problém či nikoli?

18. července 2009 v 9:56 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace
Existuje několik rčení ohledně vztahů, typu "láska hory přenáší" nebo "láska nezná hranice". Ať už myslíme těmi hranicemi cokoli, třeba barvu pleti, vyznání, ale také věk či pohlaví, názory na ně se liší. Na jedné straně stojí konzervativní představa "normální dvojice", na straně druhé se s přirozeným kulturně-historickým vývojem přesazuje esprit pokrokovosti, přizpůsobení se měnícím se podmínkám společnosti, a tedy i nových paradigmat ve vztazích. Vždyť, naši předci by si ani v nejstrašnějších snech neuměli představit třeba, že jednou budou ženy nosit kalhoty a krátké vlasy, že budou pracovat v armádě, obchodě, justici, nebo že muži budou proslulými návrháři, světově uznávaní kuchaři, nebo že se jednou budou uzavírat homosexuální manželství apod. Nicméně, stačilo pár století, pár odvážlivců či několik politických rozhodnutí - a máme tu volební právo pro ženy, emancipaci, rovnost příležitostí a několik dalších vymožeností novodobého světa.

Chybí vám energie a jste ve stresu? Dobijte se!

18. července 2009 v 9:47 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

Chybí vám energie a jste ve stresu? Dobijte se!

Je tu léto, doba prázdnin a dovolených. Období, ve kterém byste měla ztracenou energii dočerpávat. Ovšem, bohužel, ne vždy tak tomu je. Cítíte se vycucaná jako citron? Přečtěte si náš článek a změňte to!

Co vám energii bere…

Aby náprava byla co nejúčinnější, pojďme se nejprve podívat na to, co vám s největší pravděpodobností ubírá veškerou energii.

Alkohol

Alkohol vám brání pořádně se vyspat. Nejde o to, že ponocujete, ale pod jeho vlivem se nikdy nevyspíte tak dobře jako když jste "čistá". Mimoto z těla ubírá zinek, vápník a magnezium - pohonné hmoty pro váš mozek.

Strava a regenerace při cvičení

18. července 2009 v 9:44 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

Strava a regenerace při cvičení


Pravidelně cvičíte, dřete na krev a výsledky jsou stále poněkud diskutabilní? A víte o tom, že bez vhodné stravy a regenerace může mít cvičení úplně opačný účinek, tedy úbytek svalové hmoty?
Cvičení jakožto způsob formování postavy by se neobešlo bez úpravy stravy či nejrůznějších diet, jež mají za úkol měnit množství tuku ve vašem těle. Svaly, jež cvičením pracně zpevňujete, musí vyniknout právě odstraněním tuku, který je zakrývá. Ovšem ani samotné svaly nerostou z vody, a proto je dobré vědět, jak vlastně celý proces formování postavy probíhá, a osvojit si některé znalosti právě z oblasti stravování. Cvičení se pak stane efektivní a svaly budou skutečně zpevňovat. Bez úpravy stravy či dodržování alespoň elementárních principů by tak paradoxně mohlo dojít i k opačnému efektu, tedy ubývání svalové hmoty.

Začínáme běhat!

18. července 2009 v 9:43 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

Začínáme běhat


Víte o tom, že běhání je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit přebytečných a nevzhledných tukových zásob?
A přitom to není žádné trápení, když víte, jak na to!
Znáte to snad všechny: hodiny tělocviku na základní či střední škole a učitelky, jež vás nutí k té nudné a náročné činnosti, při které se akorát zapotíte a dalších pár dnů vás pak bolí celá postava. Proč mám běhat, vždyť je to hrozné! A právě proto spousta lidí při pomyšlení na běhání přímo omdlévá. Vzpomenou si, jak je kdysi nutili dělat tuto činnost, a je jim jasné, že tohle pro ně není. Ale co když je opak pravdou? Co když je může běhání dokonce začít bavit?

Zpevňujeme stehna

18. července 2009 v 9:41 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

Zpevňujeme stehna


Sníte o krásných a pevných nohách,které nebudou obalené tukem, o nohách, kterým budou slušet jak džíny, tak krátké minisukně, které budou na odiv mužským pohledům a vy samotná na ně budete pyšná? Není to tak těžké.
Na začátek je dobré určit si cíl vašeho snažení. V první fázi nám půjde o to zpevnit nohy, zpevnit stehenní svaly a dostat se do formy. Jakmile budete mít svaly na nohách pevné (a hlavně budete-li tam nějaké mít), je na čase vyrýsovat je, shodit z nich tuk, to bude druhá fáze.

Jaké sporty provozovat v létě?

18. července 2009 v 9:40 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Jaké sporty provozovat v létě?

Sluníčko, teplo, prázdniny… Léto je jako dělané pro sportování. Ovšem ne každý sport je vhodný právě pro toto roční období. Tak jaké tedy máte možnosti?

Těžko si představit, že byste v létě šla hrát třeba lední hokej (ne že by to nešlo…) nebo sáňkovat, tak jaké sporty jsou pro toto období nejen typické, ale i vhodné? A jak budou působit právě na tu vaši postavu?

Plavání atakuje na tukové zásoby

Asi nejtypičtější je pro léto plavání. Můžete ho praktikovat jak v bazénu, tak v přírodních koupalištích, nebo třeba u moře. A jaké svaly při plavání dostanou zabrat? Procvičíte si nejen záda a ramena, ale i vaše nohy dostanou do těla, a když budete plavat dostatečně dlouho - kolem půl hodiny a více - díky aerobní povaze aktivity atakujete i vaše tukové zásoby. Nechoďte tak ke koupališti jen kvůli zábavě a "cákání", zaplavte si pár desítek minut a zároveň uděláte něco pro své tělo!

Zhubněte za týden!

18. července 2009 v 9:36 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Zhubněte za týden!


Možná i vy potřebujete shodit během krátké doby nějaké to kilo (nebo špíček) dolů. Když budete vědět jak, není to nemožné. Naopak - je to účinné a funguje to. Jen to chce motivaci a vůli k tomu dělat věci, které možná běžně neděláte.

Když mluvím o takových "věcech", myslím tím především sport. Tělo je jen stroj, který reaguje na impulzy, jež mu dáváte, a jste-li zvyklá celé měsíce válet šunky u televize a jediný pohyb je ten, který ráno uděláte, než přejdete od domu k autu, jakmile začnete tělo atakovat sportem, bez kompromisů zareaguje. A zareaguje tak, jak chcete: bude o sto šest spalovat právě ty vaše tuky, sedavou prací, neaktivitou, geny, zkrátka čímkoliv za tu dobu nahromaděné. Sportování ovšem nebude jediným elementem, díky němuž během krátké doby změníte svou postavu, důležitá je samozřejmě i lehká úprava stravy. K tomu všemu je ovšem stále nejpodstatnější motivace a pevná vůle, protože bez nich to nepůjde. Tak vzhůru na to!

Vylepšete svoje tělo! Hned!

18. července 2009 v 9:31 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

Vylepšete svoje tělo! Hned!


Věřte nebo nevěřte, pro krásu svého těla můžete udělat mnohem víc než se jen snažit nesmyslně zhubnout. Vyzkoušejte následující tipy, které podtrhnou váš sex-appeal. A naopak, podívejte se, co na sobě nezměníte, i kdybyste se rozkrájela…

1. Hebká pokožka

Věřte nebo nevěřte, ale vaše pokožka udělá s celkovým dojmem, kterým působíte na ostatní hodně. Proto se o svou kůži náležitě starejte. Zdravá pokožka se rovná krásná pokožka. Nezapomínejte tedy na dostatečný přísun tekutin (hlavně teď v létě)! Pokud vypijete jen pět šálků kávy, nedivte se, že vaše pokožka bude vysušená a přijde o svou pružnost. Kromě dodržování pitného režimu vám pomůže i používání správné kosmetiky. V horkých dnech to nepřehánějte s make-upem a vůbec s přílišným líčením. NIKDY se nezapomeňte odlíčit! Nic horšího totiž své pleti nemůžete udělat. Samozřejmostí by, především v letních dnech, mělo být používání krémů s UV faktorem!

Jak letní počasí působí na naši psychiku?

18. července 2009 v 9:22 | www.prokrasnetelo.cz , PhDr. Kateřina Stibalová |  Životní situace

Jak letní počasí působí na naši psychiku?

6. 8. 2008
Vše okolo nás má svým způsobem vliv na naši psychiku, vjemy, představy, nálady, pocity. Počasí a klima je vlivem nezanedbatelným. Zajímavé je, že osobnost člověka může být do určité míry ovlivňována klimatickými podmínkami.

Povahové rozdíly mezi severem a jihem

Psychologické studie zjistily, že lidé žijící v jižních zemích jsou vstřícnější než lidé žijící v zemích severních. Daleko častěji a výrazněji projevují emoce, které cítí. Odtud pověstná "italská krev". Ale netýká se to pouze Italů, i lidé z jiných jižně položených států mají podobné projevy. Dalším specifickým projevem jižních národů je malá osobní zóna. Osobní zónou mám namysli prostor kolem každého z nás, kam nepustíme jen tak někoho, který je prostě intimním prostorem vyhrazeným pro naše nejbližší. Je tvořen zhruba 60 cm až jedním metrem kolem nás. U jižních národů je osobní zóna menší, než ji máme my, a u severních národů je větší. Z toho mohou pramenit různé nepříjemnosti. Nabídne-li vám prodavač v Tunisu tričko, můžete mít pocit, že se na vás nepříjemně tlačí a tiskne. Jeho osobní zóna je kratší než vaše, proto on necítí problém v komunikaci. Narozdíl od vás. Podobně i Vy můžete narušit osobní zónu člověku, který ji má větší než vy.

Sexy desatero

18. července 2009 v 9:20 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Sexy desatero

Kterou z nás by nepotěšily obdivné pohledy kolemjdoucích mužů a nerozradostnilo pochvalné uznání od muže? Lámete si hlavu s tím, co vlastně udělat pro to, abyste byla sexy? Máme pro vás deset tipů, které zaručeně zaberou.

Na vzhledu přece nezáleží...

Tak to je pěkná hloupost. Ten, kdo říká, že mu na vzhledu nezáleží, jednoduše kecá. Každý člověk si protějšek vybírá zejména podle vzhledu. To, jestli muž ženu osloví, rozhodne podle toho, zda se mu žena líbí a přitahuje jej, či nikoli. Jestli má žena stejné zájmy, myšlení a cíle, jestli je milá, chytrá a zábavná, se na první pohled prostě nepozná. Muž vždy osloví jako první takovou ženu, která ho zaujme zevnějškem. A proto rada číslo jedna - vyrážejte si v pohodlném oblečení, které vám sedne a ve kterém se cítíte dobře. Vždy uděláte mnohem větší dojem v pohodlných džínách a svetříku než v upnuté mini a velkém výstřihu, přičemž se budete každou chvíli ošívat, hlídat si, jestli máte prsa na svém místě a jestli vám náhodou neutíká oko na silonkách.

Solárium: ano nebo ne?

18. července 2009 v 9:18 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Solárium: ano, nebo ne?

Slunečné počasí doslova svádí k tomu, abychom navštívily nějaké koupaliště. Jenže. Ještě před tím, než se v plavkách odhalíme mezi lidmi, nejsme spokojeny s barvou své kůže. Některá z nás si ráda pohodlně poleží na terásce, jiná vyrazí na pár minut do solária...

Bezpečné opalování na slunci? Ano.

18. července 2009 v 9:16 | www.prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Bezpečné opalování na slunci? Ano.

Dnes si připomeneme rizika opalování na přímém slunci, ale i jeho výhody. Když se totiž na slunci budete opalovat bezpečně s použitím vhodných přípravků, pak vám nic nehrozí, naopak.

Zdravé slunění pokožce neškodí, naopak

Slunce nás přímo nabíjí energií. Cítíme se silnější a vitálnější. Slunce má také pozitivní vliv na tvorbu vitamínu. Dodává nám především vápník a vitamín D, který je důležitý pro tvorbu kostí a jejich mineralizaci. Bez působení paprsků bychom měli velký problém, protože jej získáváme převážně z nich. I když se v souvislosti se sluněním obáváme rakoviny kůže, je nutné si uvědomit, že "zdravé" slunění naopak mnohé kožní potíže zlepšuje. Důležité je začít s opalováním postupně. Pokud jste se ještě neopalovali, postačí několik málo minut.

štíhlá stehna-zvládnete to i vy!

18. července 2009 v 9:09 | www.prokrasnetelo.cz |  TĚLO

štíhlá stehna-zvládnete to i vy!


Léto je v plném proudu: teplo, sluníčko, voda, plavky, koupání - nahánějí vám tato slova husí kůži? Stydíte se za svá stehna a chtěla byste je trochu zeštíhlet? Máme tu pro vás návod!
Stejně jako jiné partie vašeho těla, i nevzhledná stehna obalená až přespříliš tukovou vrstvou mohou být zapříčiněna dvěma základními důvody. První z nich je genetika. Ano, s tou nic nezmůžete - zkrátka máte v genech, že se vám v této partii bude tuk více ukládat. Je to nepříjemné a určitě jste už sama poznala, zapadáte-li právě do této kategorie.

Detox: Očista bez půstu!

18. července 2009 v 8:56 | www.femina.cz |  Životní situace

Detox: Očista bez půstu!

Půst je prý nejdokonalejším způsobem, jak s blížícím jarem vyčistit organismus. Jenže, ne každému se do takovéto operace chce. Jak tedy člověk - tvor líný, má učinit za dost jarní očistě a navíc příjemným způsobem? Jednoduše!

Principem je totiž pouhé zařazení některých potravin do jídelníčku. Tělo si totiž v jarní době pomáhá v maximální možné míře samo. Játra se pouští do úklidu rok co rok, jen jim to někdy neusnadňujeme či dokonce znemožňujeme. Takže jaká jsou ta jednoduchá pravidla?

Spáleniny od sluníčka

18. července 2009 v 8:51 | www.femina.cz |  Životní situace

Spáleniny od sluníčka

Nebudeme si zde povídat o tom, jak moc jsou z dlouhodobého hlediska nebezpečné spáleniny od sluníčka, prostě někdy se to stane. A když se tak stane, zajímá nás, jak z toho nejrychleji ven, aby pokožka byla co nejdříve zase v pořádku.

Zarudlé pálící místo na těle, nedejbože většina těla, rozhodně není nic příjemného. Při větším spálení se často objevuje i přehřátí organismu, zvýšená teplota. Pokud je stav vážný a je vám nevolno a bolí vás hlava, určitě vyhledejte lékaře.

V méně naléhavých případech si vystačíme i sami: