Srpen 2009

7 Tipů jak vypadat dobře na fotkách

4. srpna 2009 v 16:49 | Slecna.info

fotoCo si budeme povídat, málokterá z nás ještě nemá svůj profil na Facebooku, Lidech, Líbímseti, MySpace či jinde. Ať už se chceme prostřednictvím takovýchto serverů seznamovat nebo třeba jen udržovat komunikaci se starými známými, vždy nám záleží na naší profilové fotce. Bohužel ne každý je dokonale fotogenický, ale dobrou zprávou je, že existují jednoduché triky, díky kterým může každá z nás na fotce vypadat jako modelka. A nezáleží na tom, zda tě bude fotit profesionál, kamarádka nebo dokonce samospoušť!
1) OSVĚTLENÍ UDĚLÁ HODNĚ - Světlo vržené shora vytváří nelichotivé stíny na tváři v oblasti očí a nosu. Vždy si proto dej pozor na úhel dopadu světla. V případě, že se fotíš někde venku, nebuď nikdy tváří natočená přímo ke slunci, případně lehce pozvedni bradu tak, abys nežádoucí stíny minimalizovala.

Tajemná menstruace

4. srpna 2009 v 16:48 | www.slecna.info |  TĚLO
periodJak já bych chtěla být kluk!! To si říkám pokaždé, když se po palších čtyřech týdnech znovu probudím v křečích, s bolestí hlavy a nechutí do čehokoli, což obvykle vyvrcholí například ukrutnou hádkou se sestrou. Poté, co si důkladně zanadávám na hormony, přírodu a hlavně dělohu, se zamyslím nad tím, jaké by to bylo bez menstruace… a začnu jako moderní holka žhavit počítač a Google.
O menstruaci toho dodnes bylo napsáno psáno asi tolik jako o fotbalu. Příliš mnoho! Že nám holkám hormony ztrpčují život, to všechny víme, ale že nám v lecčem pomáhají, to už ví málokdo. Následující text ti týden po týdnu vysvětlí, co se děje s tvým tělem a kdy je nejlepší čas nakupovat, uklízet nebo jen tak lenošit.

První dva týdny - od konce měsíčků až do ovulace

Hormony: V této chvíli hraje prim ženský hormon estrogen, který pomaličku začíná připravovat dělohu na uhnízdění oplodněného vajíčka. Hladina progesteronu, který mírní sexuální vášně, je naopak nízká. Nastává tedy nejlepší čas věnovat se lásce.
Fyzička: Nyní můžeš dohnat všechny sportovní resty, které jsi kvůli menstruačním křečím už týen odkládala. Z vlastní zkušenosti vím, že po menstruaci mám podstatně více energie. Vyrážím proto do posilovny nebo na brusle dvakrát tak často. Navíc sportem se do těla uvolňují hormony štěstí, díky nimž se budeš cítit ještě o něco lépe!
Sex: Nejen díky sportu, ale také díky estrogenu si připadáš nepřekonatelně sexy a žensky.
Psychika: Máš dobrou náladu plnou optimismu!


Nenechte se znásilnit!

4. srpna 2009 v 16:16 | www.zena-in.cz |  Životní situace

Nenechte se znásilnit!

rape
Každé dvě minuty je na světě znásilněna jedna žena! Odborníci radí: Buďte ve střehu. Útočník si ke svému přepadení vybere nejspíš okamžik, kdy bude vaše pozornost rozptýlená. Jde například o situace, kdy něco hledáte v kabelce, telefonujete apod.
Snažte se proto soustředit svou pozornost na okolí, abyste v případě útoku mohla rychle zareagovat. V případě ohrožení zachovejte chladnou hlavu a postavte se útočníkovi přímo. Pokud máte deštník, sprej nebo jiný předmět, který vám může pomoci v obraně, neváhejte ho použít. Poměrně neúčinné jsou však klíče, protože obrana jimi vyžaduje blízký kontakt s agresorem, a tedy i značnou sílu.
Pokud vás útočník sevře, zaměřte svou obranu na citlivá místa jeho těla. Ideální je rozkrok, ale i oči, ušní lalůčky, vnitřní strany paží a nohou. Jestli vás však tato reakce zachrání, zdaleka není jisté. Vždyť počet znásilněných žen narůstá. Přímé napadení zažije 13 % žen, znásilněná je podle psychologických statistik každá šestá, a to včetně svým vlastním partnerem. Kdo se stává násilníkem?
Nebezpečné jsou osoby, které nejsou schopné uspokojit své sexuální fantazie v rovině představ, ale musí je realizovat ve skutečném světě.